Aktualności

Zewnętrzne mycie aut ciężarowych – poznaj elementy tego procesu

Samochody ciężarowe przebywają długą drogę, zanim dotrą do miejsca rozładunku. Podczas trasy mierzą się zarówno z różną powierzchnią jezdni, jak i zmiennymi warunkami atmosferycznymi – to wszystko utrudnia podróż, ale również pozostawia zabrudzenia na zewnętrznej stronie pojazdu. Poniżej przedstawimy Ci kilka istotnych informacji na temat czyszczenia pojazdów, które w znaczny sposób uproszczą Ci korzystanie z myjni aut ciężarowych.

Przed dojazdem do strefy rozładunku lub powrotem do miejsca startowego, warto zadbać o czystość zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną tira. Samodzielne mycie tak dużej powierzchni może okazać się nie lada wyzwianiem szczególnie, że zwyczajne myjnie samochodowe nie są przeznaczone do pojazdów takiej wielkości. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług, jakie proponuje myjnia aut ciężarowych.

Zadbaj o czystość swojego pojazdu

Deszcz, śnieg, zmienne okoliczności towarzyszące na trasie mogą w krótkim czasie gromadzić brud na powierzchni pojazdu. O tym, jak istotne jest systematyczne czyszczenie cystern od wewnątrz, wspomnieliśmy we wcześniejszym artykule, jednak zewnętrzne mycie tira również jest niezwykle ważne. To, w jaki sposób prezentuje się samochód ciężarowy, może wpłynąć na dobre imię marki. Tiry przejeżdżają tysiące kilometrów w kraju i zagranicą. Niektóre z nich posiadają logotypy firm na karoserii, pełniąc w ten sposób również rolę mobilnej reklamy dla producenta, warto więc zadbać o ich prawidłową prezentację.

Warunki na drodze mogą zmieniać się w związku z pogodą, ale też wyniku działań innych użytkowników jezdni. Podczas bardzo długich tras powodujących zmęczenie kierowców, niezmiernie ważne jest zachowanie bardzo dużej ostrożności na drodze. W tym wypadku regularne mycie pojazdu okazuje się być bardzo potrzebne. Zachowanie czystości szyb i lusterek, w prosty sposób może wpływać na bezpieczeństwo podczas jazdy. Tylko jeśli będą one umyte i przejrzyste mogą być pomocą, a nie utrudnieniem dla kierowcy.

Jak wygląda proces mycia samochodów ciężarowych?

Kierowca tira przebywa w pojeździe parę godzin, dni, a nawet miesięcy bez zjeżdżania z trasy. Przewożony asortyment często musi być dostarczony na miejsce w wyznaczonym czasie, dlatego liczne i długie przystanki nie są korzystne w tego typu pracy.

Mycie ciężarówek powinno być szybkie, sprawne, a prace muszą być wykonane precyzyjnie. Podczas korzystania z usług myjni aut ciężarowych warto wiedzieć, jakie elementy powinny zostać wyczyszczone oraz w jaki sposób odbywa się proces.

Do najczęściej używanych sprzętów należą: szczotki myjące, pompki elektryczne, środki chemiczne, moduł woskowania oraz system przeciwzamarzaniowy.

Formalności przed wizytą na myjni

Przed wizytą na myjni aut ciężarowych, należy z wyprzedzeniem zarezerwować termin i zapoznać się z regulaminem. Cała usługa jest procesem znacznie dłuższym, niż w przypadku mniejszych pojazdów i brak zabukowania usługi może uniemożliwić lub spowolnić cały proces czyszczenia.

Rezerwacji dokonuje się poprzez podanie w biurze danych pojazdu, takich jak rejestracja oraz specyfika samochodu. Warto pamiętać o opisaniu w formularzu wszystkich niestandardowych i nietypowych części do aut ciężarowych zamocowanych na pojeździe wymagających czyszczenia, aby obsługa myjni mogła w odpowiedni sposób przygotować się do świadczonej usługi.

Wjeżdżając na teren firmy, należy pozostawić pojazd w przeznaczonym do tego miejscu, a samemu udać się do poczekali. Po zakończonym procesie mycia, a jednocześnie gdy obsługa myjni nam na to pozwoli, można bezpiecznie opuścić teren.

Od czego zależy cena mycia aut ciężarowych?

Zarówno cena, jak i czas spędzony na myjni samochodów ciężarowych zależy w głównej mierze od rodzaju zabrudzeń oraz wielkości pojazdu. Specyfika przewożonych produktów może powodować zanieczyszczenia wewnątrz, jak i na zewnątrz tira. Jednak to te zewnętrzne, osadzające się na powierzchni pojazdu stanowią największy problem podczas mycia, ponieważ są trudne do przewidzenia i zależą od warunków panujących na drodze. Do najczęstszych zabrudzeń należy sól drogowa, pyłki kwiatowe, liście, błoto, oleje i plamy smoliste.

Specyfika pojazdu również wpływa na przebieg procesu czyszczenia. Materiał, jaki został stworzony do konstrukcji ciężarówki, może wymagać użycia innych środków chemicznych niż reszta elementów. W inny sposób czyści się stal, aluminium, gumę, tworzywa sztuczne, czy też włókna węglowe.

SK flag

(C) 2022 Copyright Firma Handlowa tank wash. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt: Agencja Reklamowa ROXART